+38 (094) 823 8401

В УКРАЇНІ БУДЕ СТВОРЕНО ВИЩИЙ СУД З ПИТАНЬ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

2 червня 2016 року Верховна Рада України прийняла Проект Закону № 4734 Про судоустрій і статус суддів.

Законопроект вніс Президент України Петро Порошенко і за дане рішення проголосував 281 народний депутат з 226 мінімально необхідних.

Законопроектом, зокрема, пропонується ліквідувати Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд і Вищий адміністративний суд, а створити Вищий антикорупційний суд, Вищий суд з питань інтелектуальної власності та місцеві окружні суди.

Крім того, законопроект Порошенко скасовує інститут "призначення судді на посаду вперше" (на п'ять років), судді призначатимуться виключно безстроково. Створювати, реорганізовувати і ліквідовувати суди буде Верховна Рада. Президент втратить ці повноваження. Верховна Рада в свою чергу втратить право вирішувати питання затримання або арешту суддів, ці повноваження передаються Вищій раді правосуддя. Підвищується віковий і професійний ценз для судді: ним може стати громадянин України віком 30-65 років з вищою юридичною освітою і стажем в сфері права мінімум п'ять років. Скасовується абсолютний імунітет судді, його не можна буде притягувати до кримінальної відповідальності за рішення в суді, але можна буде, наприклад, - за хабарі.

Законопроект Порошенко істотно змінює структуру судової системи України, процедуру призначення, звільнення і притягнення до відповідальності суддів.