+38 (094) 823 8401

Участь у проекті сфери інтелектуальної власності "Українська митецька реформа заради майбутнього"

29 вересня в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулась презентація проекту «Українська митецька реформа заради майбутнього» в сфері інтелектуальної власності.

Сьогоднішня ситуація з управління правами у сфері інтелектуальної власності незадовільна та викликає чимале занепокоєння. В цілях її вирішення, 1 червня 2016 року було схвалено концепцію у сфері інтелектуальної власності, на виконання якої у серпні український уряд схвалив низку рішень, зокрема, і план заходів з її реалізації.

Концепція проекту полягає в запровадженні нової системи колективного управління авторськими та суміжними правами, що дозволить виключити можливість зловживання та махінацій із роялті. Створення «єдиного вікна» на автоматизованій платформі зробить можливим проведення збору, розподілу авторських винагород та видачу охоронних документів сфери прав власності відкрито, швидко та легко.

Даний проект було підготовлено  Міністерством економічного розвитку і торгівлі України спільно з Українським агентством з авторських і суміжних прав (УААСП). До частини обговорення та дискусій було запрошено провідних фахівців, зокрема, Олену Обухову, Першого Заступника Голови Правілння ГО ІКМІВ,  а також низку популярних авторів, митців та представників бізнесу.

Підготовлено за матеріалами Укрінформ.