+38 (094) 823 8401

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ УХВАЛИЛА ТРИ ЗАКОНИ У СФЕРІ ЗАХИСТУ ПРАВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

13 березня 2018 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні ініційовані Міністерством економіки та розвитку законопроекти у сфері захисту прав інтелектуальної власності. Про це повідомляється на офіційній сторінці відомства.

 Верховна Рада ухвалила законопроекти що стосуються:
- охорони географічних зазначень;
- охорони прав на конфігурації елементів мікросхем (компонування напівропровідників);
- боротьби із шахрайством у сфері розповсюдження об’єктів авторського та суміжних прав на матеріальних носіях.

Згідно з проектом закону, географічне зазначення - це географічне найменування місця (регіону або населеного пункту), з якого походить товар. Як правило, такий товар має особливу якість, репутацію чи будь-які інші характеристики, зумовлені головним чином географічним походженням. При цьому хоча б один із етапів виробництва, або переробки товару здійснюється на визначеній географічній території. Назви таких товарів захищаються законом в системах національного та міжнародного права.

Законопроект щодо вдосконалення охорони прав на компонування напівпровідникових виробів дозволить українським виробникам, ІТ-спеціалістам, науковцям ефективно захищати авторські права на власні розробки в електротехнічній галузі. Ухвалення законопроекту також передбачає узгодження вимог чинного законодавства України щодо охорони прав на компонування (топографії) інтегральних мікросхем із правом ЄС.

Законопроект про внесення змін до Закону України «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних» має на меті удосконалення процесу маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних.

 За словами заступника міністра Михайла Тітарчука, ухвалення відповідних законів дозволить наблизити Україну до стандартів Євросоюзу, що було однією з вимог Угоди про асоціацію із ЄС. «Що не менш важливо, ухвалення відповідних документів сприятиме поліпшенню позицій України в щорічному Звіті «Спеціальна доповідь 301» Офісу торговельного представника США, і дозволить зберегти ряд торговельних преференцій для українських експортерів на ринку США», — зазначив Тітарчук.

Джерело: Ухвалено три законопроекти для посилення захисту прав інтелектуальної власності в Україні [Електронний ресурс] // Прес-служба Мінекономрозвитку – Режим доступу до ресурсу: http://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=289ef4b3-d4b0-467c-b98b-43e4352644b4&title=VerkhovnaRadaUkhvalilaTriZakonoproektiDliaPosilenniaZakhistuPravIntelektualnoiVlasnostiVUkraini.