+38 (094) 823 8401

ЄВРОПЕЙСЬКА БІЗНЕС АСОЦІАЦІЯ ЗАКЛИКАЄ ДО РІШУЧИХ ДІЙ В БОРОТЬБІ З КОНТРАБАНДОЮ

20 червня 2018 року Європейська Бізнес Асоціація підняла питання боротьби з контрабандою і тіньовими схемами на митниці. Асоціація закликала Уряд і всі інші органи влади перейти від планів до конкретних дій в цьому напрямку.

Щорічно внаслідок контрабанди та «сірого імпорту» державний бюджет України недоотримує мільярди гривень податків та митних платежів. Так, у 2017 році ця цифра склала приблизно 70 млрд. грн. За даними експертів та учасників ринку, тіньовий ринок набуває значних масштабів, так, зокрема – тіньовий сегмент алкогольних напоїв складає близько 60%, побутової техніки та електроніки по окремим категоріям до 60 та 80% (телевізори великої діагоналі та професійні фотоапарати відповідно), продуктів харчування, в деяких категоріях – до 40%, засобів захисту рослин – 25% (на ринку дрібного фасування – більше 70%) і цей перелік можна продовжувати.

Деструктивна картина фіксується і міжнародними дослідженнями. Так, в Глобальному індексі нелегальної торгівлі Україна посіла останнє місце серед країн Європи. Причому, у категорії «митне середовище» показала найнижчий результат.

Європейська Бізнес Асоціація зазначає, що важливо максимально швидко покращити та гармонізувати роботу митних і контролюючих органів на кордоні. Розпочати створення єдиного незалежного аналітичного органу, що займатиметься розслідуванням та упередженням економічних та фінансових злочинів. Діяльність нового органу має бути відокремлена від інших правоохоронних органів, а відповідні економічні підрозділи в СБУ, МВС та Нацполіції  – ліквідовано. Його робота має покласти край тиску на бізнес, щоб дати зелене світло інвесторам в Україну.

Джерело: EBA закликає до рішучих дій в боротьбі з контрабандою [Електронний ресурс] // EBA – Режим доступу до ресурсу: https://eba.com.ua/eba-zaklykaye-do-rishuchyh-dij-v-borotbi-z-kontrabandoyu/