+38 (094) 823 8401

Делегація України взяла участь у роботі Генасамблеї Всесвітньої організації інтелектуальної власності

З 24 вересня по 2 жовтня 2018 року в Женеві українська делегація на чолі з заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайлом Тітарчуком взяла участь у 58-й серії засідань Генеральної Асамблеї Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ).

Ключовою для делегації України в рамках роботи на Генеральній Асамблеї стала зустріч з Генеральним директором ВОІВ Френсісом Гаррі, який від імені організації висловив цілковиту підтримку ініціатив України в галузі ІВ. Між Мінекономрозвитку та ВОІВ був підписаний Меморандум про взаєморозуміння й альтернативне вирішення спорів у сфері інтелектуальної власності. Документ дозволить запровадити в Україні процедури позасудового вирішення таких спорів, сприятиме реформуванню галузі та підвищить ефективність діяльності Апеляційної палати Мінекономрозвитку. Особливу увагу було приділено спільним проектам з ВОІВ, до яких належать розробка Національної стратегії з інтелектуальної власності, упровадження політики в галузі інтелектуальної власності для університетів та науково-дослідних інститутів, розвиток мережі Центрів підтримки технологій та інновацій (TISC) і Академії ВОІВ.

Окрім участі в засіданнях Генасамблеї, українська делегація мала щільний графік зустрічей з представниками країн-партнерів організації. В ході них були підписані меморандуми про взаєморозуміння з представниками патентних відомств Чилі, Литви, Білорусі, Естонії, Франції, Польщі, Словаччини, Перу, Мексики.

Новий важливий етап співпраці з провідними патентними відомствами світу розпочався із підписання планів заходів із виконання меморандуму з Іспанським відомством з патентів та торговельних марок, а також Відомством з патентів та торговельних марок Турецької Республіки. Зокрема, з представниками Туреччини обговорено проведення спільних конференцій та семінарів, зустрічей та обміну досвідом з фахівцями з ІВ; навчання українських спеціалістів за програмою LLM in IP, яка реалізується Відомством з патентів і торговельних марок Туреччини, ВОІВ та Університетом Анкари; спільні проекти у сфері географічних зазначень. У ході зустрічі із представниками патентного відомства Великобританії вдалося визначити можливості співробітництва у сфері ІВ між двома країнами.

Серед порушених українською стороною під час зустрічей з міжнародними партнерами питань було розширення співпраці та ефективне використання можливостей Українського інституту інтелектуальної власності (Укрпатенту), який разом з понад 20 провідними патентними відомствами світу працює в якості Міжнародного пошукового органу та Органу міжнародної попередньої експертизи.

Джерело: Делегація України на чолі з Михайлом Тітарчуком взяла участь у роботі Генасамблеї Всесвітньої організації інтелектуальної власності [Електронний ресурс] // Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України. – 2018. – Режим доступу до ресурсу: https://www.kmu.gov.ua/ua/news/delegaciya-ukrayini-na-choli-z-mihajlom-titarchukom-vzyala-uchast-u-roboti-genasambleyi-vsesvitnoyi-organizaciyi-intelektualnoyi-vlasnosti.