+38 (094) 823 8401

Уряд збільшив збори за реєстрацію об’єктів інтелектуальної власності

Кабінет Міністрів України ухвалив ініційовані Міністерством економічного розвитку і торгівлі зміни до порядку та розмірів сплати зборів за реєстрацію об’єктів інтелектуальної власності (патентів, торгових марок, авторських прав).

Уряд збільшив розміри зборів за підготовку до державної реєстрації авторського права і договорів, які стосуються права автора на твір, а також розміри зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності.

Наприклад, реєстрація торговельної марки тепер коштує 4000 грн. замість 1000 грн. Якщо подавати заяву в електронному вигляді, передбачена знижка 20%. Також подорожчало володіння патентами. Якщо раніше збір за підтримання дійсності патенту починався від 300 грн. і був до 3800 після п'ятнадцятого року, то тепер сума починається від 600 і доходить до 30400 грн. на двадцять п'ятому році володіння патентом.

Метою цих змін є осучаснити рівень зборів за реєстрацію та охорону прав інтелектуальної власності відповідно до економічних реалій в Україні. У свою чергу це дасть додаткові ресурси, необхідні для підвищення якості послуг щодо охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності згідно з сучасними вимогами українського бізнесу, а також потребами вдосконалення та модернізації функціонування системи охорони прав інтелектуальної власності в Україні та її суб’єктів.

Також урядова постанова має на меті привести рівень зборів за реєстрацію та охорону прав інтелектуальної власності в Україні до світових і, зокрема, європейських стандартів, що у свою чергу забезпечують достатній ресурс для організації якісних послуг із захисту прав інтелектуальної власності.

Зазначається, що буде відбуватися поетапний перехід від паперового формату до електронного - буде створено онлайн-реєстри охоронних документів (патентів, свідоцтв) на об'єкти права інтелектуальної власності, а додаткові ресурси дадуть можливість запустити електронну систему забезпечення громадян для надання адміністративних послуг

Більш детально про обґрунтування необхідності та очікувані результати збільшення рівня сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності, можна ознайомитись з презентації за посиланням.

Джерело: Уряд збільшив збори, що сплачуються за реєстрацію об’єктів інтелектуальної власності [Електронний ресурс] // Прес-служба Мінекономрозвитку. – 2019. – Режим доступу до ресурсу: https://www.kmu.gov.ua/ua/news/uryad-zbilshiv-zbori-shcho-splachuyutsya-za-reyestraciyu-obyektiv-intelektualnoyi-vlasnosti