+38 (094) 823 8401

Текст, написаний штучним інтелектом, вперше в історії захистили авторським правом

ГО "ІКМІВ" завжди підтримує і позитивно ставиться до новітніх технологій, які сприяють розвитку ринку інтелектуальної власності. Із актуалізацією питань цифрової трансформації, технологічні зміни не можуть оминути дану сферу. Цікава новина була отримана з Китаю, виявляється, що авторське право вперше визнали за штучним інтелектом.

Йдеться про штучний інтелект, який називається Dreamwriter від компанії Tencent. Алгоритм вже кілька років пише статті про фінанси та бізнес. Компанія Yingxun Technology Company скопіювала у 2019 році одну з його робіт. В публікації вони зазначили, що текст не має автора і створений автоматично.

Згодом, суд у Китаї постановив, що тезиси і формулювання у статті є оригінальними. Матеріал, на думку інстанції, можна вважати твором, на який поширюється авторське право.

Експертам Yingxun Technology Company довелося видалили статтю зі свого сайту. Тепер вони повинні виплатити власнику штучного інтелекту 217 доларів штрафу.

Юрист Ванг Гуохуа з пекінської юридичної фірми прокоментував дану ситуацію. Він вважає, що необхідно уважно розглянути продукти штучного інтелекту. Наразі створений твір має бути результатом людської інтелектуальної активності. Якщо штучний інтелект створив свою роботу на основі введених людиною ключових слів, таку роботу, на думку юриста, не можна захищати авторським правом.

На його думку, потрібно визначитися з тим, що саме захищає закон про авторське право — інтелектуальну активність вибору ключових слів або роботу, створену штучним інтелектом.

Джерело: Court rules AI-written article has copyright [Електронний ресурс] // Ecns China. – 2020. – Режим доступу до ресурсу: http://www.ecns.cn/news/2020-01-09/detail-ifzsqcrm6562963.shtml.