+38 (094) 823 8401

Президент України Володимир Зеленський підписав закони щодо реформи патентного законодавства

14 серпня Президент України підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформи патентного законодавства" № 816-ІХ та Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення охорони і захисту прав на торговельні марки і промислові зразки та боротьби з патентними зловживаннями" № 815-ІХ, які Верховна Рада ухвалила 21 липня 2020 року. Закони удосконалюють охорону прав інтелектуальної власності на винаходи, посилюють захист прав на торговельні марки та урегульовують порядок реєстрації промислового зразка та її припинення.

Повідомляється, що Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформи патентного законодавства" удосконалює охорону прав інтелектуальної власності на винаходи та корисні моделі й гармонізує національне законодавство з положеннями права Європейського Союзу у цій сфері відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

"Зокрема, документ розширює перелік прав та обов'язків суб'єктів прав на винаходи/корисні моделі та перелік об'єктів технологій, на які не поширюється правова охорона. Передбачається можливість подання заявок в електронній формі та надається право подавати заперечення проти заявок на винаходи після їх публікації", - зазначається в повідомленні. Також документ уточнює порядок надання додаткової охорони прав на винаходи лікарських засобів. 

Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення охорони і захисту прав на торговельні марки і промислові зразки та боротьби з патентними зловживаннями"урегульовує порядок реєстрації промислового зразка та її припинення. Запроваджується адміністративний спосіб визнання недійсними права (свідоцтва) на промислові зразки в Апеляційній палаті (post grant opposition). Це дасть змогу швидше та ефективніше боротися та запобігати виникненню так званого "патентного тролінгу", коли недобросовісні особи зловживають правами на промислові зразки, які не є новими, що здебільшого має місце на митному кордоні.  

Джерело: Зеленський підписав закони щодо реформи патентного законодавства [Електронний ресурс] // УНН. – 2020. – Режим доступу до ресурсу: https://www.unn.com.ua/uk/news/1886060-zelenskiy-pidpisav-zakoni-schodo-reformi-patentnogo-zakonodavstva.