+38 (094) 823 8401

У Мінекономіки відбулася зустріч з представниками Посольства США в Україні стосовно інтелектуальної власності

У рамках міжнародного партнерства заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України - Олександр Романішин, провів зустріч з представниками американського посольства в Україні, дипломатами Економічного відділу Семом Міхельсоном та Ероном Есліком, щоб обговорити хід реформи у сфері інтелектуальної власності.

“У цьому році Україна покращила свій рейтинг у Глобальному інноваційному індексі 2020 і піднялася на дві позначки вище, ніж у минулому році, увійшовши до ТОП-2 країн економічної групи lower-middle income. Зокрема, ми покращили результати в категоріях освіта, наукові дослідження та поширення знань. Тобто, ми як ніколи по-справжньому розвиваємо сферу інновацій та інтелектуальної власності в Україні”, - зазначив Олександр Романішин.

Під час зустрічі було обговорено стан розвитку національного законодавства у сфері інтелектуальної власності в контексті останніх законодавчих змін щодо реформи патентного права та посилення охорони і захисту прав на торговельні марки та промислові зразки. Також мова йшла про створення Національного органу інтелектуальної власності (НОІВ) та його функціонування.

Окремим питанням було розглянуто стан боротьби з інтернет-піратством в Україні та легалізація неліцензійного програмного забезпечення в органах виконавчої влади. Зокрема, за останній рік Департаментом кіберполіції припинено діяльність понад 50 піратських веб-ресурсів та торгових інтернет-майданчиків, на яких реалізовувалась контрафактна та фальсифікована продукція вітчизняних та іноземних товаровиробників.

Джерело: У Мінекономіки відбулася зустріч з представниками Посольства США в Україні стосовно інтелектуальної власності [Електронний ресурс] // Урядовий портал. – 2020. – Режим доступу до ресурсу: https://www.kmu.gov.ua/news/u-minekonomiki-vidbulasya-zustrich-z-predstavnikami-posolstva-ssha-v-ukrayini-stosovno-intelektualnoyi-vlasnosti.