+38 (094) 823 8401

Україна доєдналась до Всесвітньої організації інтелектуальної власності

9 жовтня Міністерство розвитку економіки, торгівлі й сільського господарства України та Всесвітня організація інтелектуальної власності підписали меморандум про обмін даними з WIPO ALERT Database.

Це платформа, яка належить структурі ООН і займається захистом інтелектуальної власності. Захищена онлайн-платформа містить список досьє сайтів-порушників авторських прав. За допомогою цього ресурсу рекламодавці у всьому світі можуть бачити, які сайти є піратськими і з якими краще не співпрацювати.

"Те, що ми підключились до WIPO ALERT, - це дуже знаковий крок до боротьби з піратством в Інтернет-мережах. Тобто, завдяки тому, що відбудований тепер алгоритм обліку сайтів, які є нелегальними, ми можемо їх знеструмити фінансово", - каже заступник міністра розвитку економіки, торгівлі й сільського господарства Олександр Романішин.

В Україні подібну базу даних організували ще в 2017 році. Ініціатива називається "Чисте небо". До неї входять найбільші виробники контенту. "За місяць ми отримаємо ще один інструмент боротьби з піратством і зможемо використовувати не тільки наш національний блек-лист, а за таким же принципом працює міжнародний блек-лист", - зазначає керівник ініціативи "Чисте небо", В'ячеслав Мієнко.

Джерело: Борьба с пиратством в Интернете [Електронний ресурс] // ТСН.ua. – 2020. – Режим доступу до ресурсу: https://tsn.ua/ru/ukrayina/borba-s-piratstvom-v-internete-ukraina-prisoedinilas-k-vsemirnoy-organizacii-intellektualnoy-sobstvennosti-1643158.html