+38 (094) 823 8401

Відбулося засідання Діалогу з права інтелектуальної власності між Україною та ЄС

18 листопада відбулося засідання Діалогу з права інтелектуальної власності між Україною та ЄС під співголовуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександра Романішина.

Українська та європейська сторони ще у 2006 році започаткували Діалог з права інтелектуальної власності між Європейською комісією та Україною для вирішення питань у сфері інтелектуальної власності, які становлять взаємний інтерес сторін. На засіданнях розглядаються питання розвитку законодавства у сфері інтелектуальної власності в Україні та в ЄС; правозастосування; колективного управління у сфері авторського права та суміжних прав; захисту прав ІВ; боротьби з правопорушеннями в галузі ІВ; надання технічної допомоги з боку ЄС тощо.

Цього року у заході взяли участь Співголова Діалогу з права інтелектуальної власності з європейської сторони Агата Герба, експерти Єврокомісії, Представництва ЄС в Україні, представники Мінекономіки, інших центральних органів виконавчої влади, бізнесу та ключові експерти галузі.

“Реформа сфери інтелектуальної власності є одним з пріоритетних напрямків діяльності нашого Міністерства та Уряду в цілому. Тому важливим викликом є створення в Україні ефективних механізмів для охорони та захисту прав інтелектуальної власності”, - зазначив Олександр Романішин.

Так, він повідомив, що з часу останнього засідання Діалогу відбулося багато змін як на законодавчому, так і інфраструктурному рівнях. Зокрема:
- Створено Національний орган інтелектуальної власності;
- Прийнято ряд законів України на виконання положень Угоди про асоціацію;
- Продовжено процес акредитації організацій колективного управління;
- Здійснюється активне міжнародне співробітництво та заходи з підвищення обізнаності в сфері інтелектуальної власності.

“Інтелектуальна власність є важливим елементом конкурентоспроможної стратегії. Знання, які захищені інтелектуальними правами, є важливою частиною торгівлі з нашими партнерами. Саме тому захист інтелектуальної власності багато років відіграє дуже важливу роль у наших відносинах з Україною. Ми вітаємо щирі зусилля України у досягненні результатів в сфері інтелектуальної власності, щоб відповідати міжнародним стандартам”, - прокоментувала Співголова робочої групи з боку ЄС Агата Герба.

На завершення засідання Сторони задекларували готовність до подальшої спільної роботи з метою покращення рівня охорони і захисту прав інтелектуальної власності в Україні.

Джерело: Олександр Романішин взяв участь у засіданні Діалогу з права інтелектуальної власності Україна – ЄС [Електронний ресурс] // Урядовий портал. – 2020. – Режим доступу до ресурсу: https://www.kmu.gov.ua/news/oleksandr-romanishin-vzyav-uchast-u-zasidanni-dialogu-z-prava-intelektualnoyi-vlasnosti-ukrayina-yes