+38 (094) 823 8401

Верховна Рада ухвалила закон про захист інтелектуальної власності під час війни

1 квітня Верховна Рада ухвалила закон “Про захист інтересів осіб у сфері інтелектуальної власності у період дії воєнного стану”.

"Надзвичайно важливо створити правові механізми захисту інтересів осіб у сфері інтелектуальної власності, не допустити втрати прав інтелектуальної власності у період дії воєнного стану. На державу покладено обов’язок мінімізувати вплив негативних факторів та наслідків дії воєнного стану на громадян України", - йдеться в пояснювальній записці. 

Закон передбачає:

- зупинення під час дії воєнного стану перебігу строків, пов'язаних з охороною прав інтелектуальної власності;

- зупинення строків щодо процедур набуття цих прав, визначених спеціальними законами України у сфері інтелектуальної власності та підзаконними актами;

- можливість уповноваженим особам подати необхідні документи (заяви, клопотання, заперечення, відповіді тощо) протягом дев'яноста днів, від дня скасування воєнного стану, без сплати збору за продовження, подовження чи поновлення відповідних строків.

Джерело: Верховна Рада ухвалила закон про захист інтелектуальної власності під час війни [Електронний ресурс] Верховна Рада України –2022– Режим доступу до ресурсу: https://www.facebook.com/photo/?fbid=349956447170411&set=a.290275173138539